Hostinger AI Assistant - en to uk translation catalogue (99 entries)

en: Action Failed. Try again or contact support. Apologies.
uk: Не вдалося виконати дію. Повторіть спробу або зверніться до служби підтримки. Просимо вибачення.

en: Add an image inside my content
uk: Додати зображення всередині мого контенту

en: AI Content Creator
uk: Генератор контенту ШІ

en: AI may produce inaccurate information
uk: ШІ може надавати неточну інформацію

en: AI-generated image
uk: Зображення, створене ШІ

en: An unexpected error occurred. Please try again or contact support.
uk: Сталася непередбачувана помилка. Спробуйте ще раз або зверніться до служби підтримки.

en: Are you sure you want to replace your existing content with a new one ?
uk: Ви впевнені, що бажаєте замінити наявний контент новим?

en: Ask AI
uk: Запитайте ШІ

note: translators: %s: PHP version
en: Attention:
uk: Увага:

en: Balances depth and readability, engaging audiences and driving leads.
uk: Баланс між глибиною і читабельністю, зацікавлення аудиторії та залучення потенційних клієнтів.

en: Beta
uk: Бета

en: Brewing content with magic
uk: Створення контенту за допомогою ШІ

en: Cancel
uk: Скасувати

en: characters
uk: символи

en: Choose the length of generated content
uk: Виберіть довжину згенерованого вмісту

en: Choose the type of content that will be generated
uk: Виберіть тип контенту, який буде створено

en: Choose your desired emotional impact on readers
uk: Виберіть бажаний емоційний вплив на читачів

en: Clear chat
uk: Очистити чат

en: Clicking <b>Generate new content</b> will permanently delete your existing content and generate a new one on your recent inputs.
uk: Якщо натиснути <b>Створити новий контент</b>, наявний вміст буде видалено назавжди та замінено новим.

en: Close
uk: Закрити

en: Content length
uk: Довжина контенту

en: Content main idea
uk: Основна ідея контенту

en: Content Type
uk: Тип контенту

en: Create content
uk: Згенерувати контент

en: Create Post with AI
uk: Створіть публікацію за допомогою ШІ

en: Create Your Content with AI
uk: Створіть контент за допомогою ШІ

en: Description
uk: Опис

en: Do you have any comments/suggestions to improve our AI tools?
uk: Чи є у вас коментарі/пропозиції щодо покращення наших інструментів ШІ?

en: Edit as a draft
uk: Редагувати як чернетку

en: Edit prompt
uk: Редагувати запит

en: Effortless and time-saving
uk: Економте час і зусилля

en: Enter at least 10 characters
uk: Введіть щонайменше 10 символів

en: Example: website development, WordPress tutorial, ...
uk: Приклад: розробка сайтів, посібник з WordPress...

en: Excellent
uk: Чудово

en: Formal
uk: Офіційний

en: Friendly
uk: Зручний

en: Generate new content
uk: Створити новий контент

en: Hi, I'm your personal AI Assistant. You can ask me any questions you have regarding WordPress. I'm still learning, so sometimes can make mistakes. What questions do you have?
uk: Привіт, я твій особистий помічник зі штучним інтелектом. Ви можете поставити мені будь-які питання щодо WordPress. Я ще вчуся, тому іноді можу робити помилки. Які питання у вас є?

note: Description of the plugin
en: Hostinger AI plugin for WordPress.
uk: Плагін Hostinger AI для WordPress.

en: How would you rate your experience using our AI Assistant plugin for content generation? (Scale 1-10)
uk: Як ви оцінюєте свій досвід використання нашого плагіна AI Assistant для генерації контенту? (За шкалою від 1 до 10)

en: I'm sorry, I didn't understand your question. Could you please rephrase it or ask something different?
uk: Вибачте, я не зрозумів ваше запитання. Чи не могли б ви перефразувати його або запитати щось інше?

en: If you skip this part, AI will automatically generate keyword suggestions after you generate the content
uk: Якщо ви пропустите цю частину, ШІ автоматично згенерує ключові слова після того, як ви створите контент

en: Insert this image inside content
uk: Додайте це зображення до контенту

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Leave feedback
uk: Залишити відгук

en: Let us know more about your content idea. For example: Article about how to use WordPress to dive into website development including tutorials how to use it in a simple way...
uk: Опишіть свій контент. Наприклад: Стаття про те, як легко створити сайт WordPress...

en: Let us now more about your post idea. Share more details for better results
uk: Розкажіть детальніше про вашу ідею для публікації. Надайте більше інформації задля кращих результатів

en: Long
uk: Довгий

en: Main topic
uk: Основна тема

en: Medium
uk: Середній

en: Meta description
uk: Метаопис

en: Meta descriptions offer concise page summaries in search results, aiding user understanding before clicking.
uk: Метаописи – стислий опис сторінки в результатах пошуку, що допомагає користувачеві зрозуміти її ще до того, як він натисне на неї.

en: Neutral
uk: Нейтральний

en: Optional
uk: Необов'язково

en: Personalize your content
uk: Персоналізуйте ваш контент

en: Please note that all chat messages will be permanently deleted. This action cannot be undone. Proceeding will result in the removal of all messages from this chat session.
uk: Зверніть увагу, що всі повідомлення чату буде видалено назавжди. Цю дію не можна скасувати. Виконання цієї дії призведе до видалення всіх повідомлень з цього сеансу чату.

en: Poor
uk: Погано

en: Press Enter key to finalize a keyword
uk: Натисніть "Ввести ключові слова", щоб завершити введення ключових слів

en: Publish
uk: Опублікувати

en: Rate your experience
uk: Оцініть свій досвід

en: Restart chatbot
uk: Перезапустити чат-бот

en: Send
uk: Надіслати

en: SEO keywords improve web content visibility on search engines like Google by being relevant and naturally placed
uk: Ключові слова для SEO покращують видимість контенту в пошукових системах, таких як Google, завдяки своїй релевантності та природному розташуванню

en: SEO-friendly content
uk: SEO-friendly контент

en: Set featured Image as thumbnail
uk: Встановити зображення як мініатюру

en: Share Your Experience
uk: Поділіться своїм досвідом

en: Short
uk: Короткий

en: Sorry, the AI Chatbot is currently unavailable. Please try again later.
uk: На жаль, чат-бот зараз недоступний. Будь ласка, спробуйте пізніше.

en: Thank you for your feedback
uk: Дякуємо за ваш відгук

note: translators: %s: PHP version
en: The Hostinger AI plugin requires minimum PHP version of <b>%s</b>.
uk: Мінімальна версія PHP для плагіна Hostinger AI – <b>%s</b>.

en: There was an error with your request. Please try again.
uk: Не вдалося виконати ваш запит. Будь ласка, спробуйте ще раз.

en: These keywords can help your article and website rank higher in search engines. You can input up to 5 keywords.
uk: Ці ключові слова допоможуть вашій статті та сайту піднятися вище в пошукових системах. Ви можете ввести до 5 ключових слів.

en: To unlock the exclusive features of <b>Hostinger AI</b>, you must possess a unique API token, which is exclusively provided to Hostinger clients
uk: Щоб розблокувати ексклюзивні функції <b>Hostinger AI</b>, у вас має бути унікальний ключ API, який надається виключно клієнтам Hostinger

en: Tone of voice
uk: Стиль

en: tones selected
uk: вибрані тони

en: Trustworthy
uk: Надійний

en: Unknown error code.
uk: Невідомий код помилки.

en: Use this content
uk: Використати цей контент

en: Use this image as:
uk: Використати це зображення як:

en: Usually used for video, infographics, or product descriptions
uk: Зазвичай використовується для відео, інфографіки або опису товару

en: Usually used to make high-ranked articles that will generate more leads
uk: Зазвичай використовується для створення статей з високим рейтингом, які залучать більше потенційних клієнтів

en: We apologize for the inconvenience. The AI content generation process encountered a server error. Please try again later.
uk: Перепрошуємо за тимчасові незручності. Під час генерації контенту ШІ виникла помилка сервера. Повторіть спробу пізніше.

en: What are the focus keywords of your content?
uk: Які основні ключові слова вашого контенту?

en: What content do you want AI to create today?
uk: Який контент ви хочете, щоб ШІ створив сьогодні?

en: What do you want to make today?
uk: Що ви хочете зробити сьогодні?

en: What is your content about?
uk: Про що ваш контент?

en: Witty
uk: Дотепний

en: words
uk: слова

en: Write a motivational post about...
uk: Напишіть мотиваційний пост про...

en: Write a recommendation list of...
uk: Напишіть список рекомендацій для...

en: Write a step-by-step tutorial about...
uk: Напишіть покрокову інструкцію про...

en: Write a summary of...
uk: Напишіть резюме...

en: Write an article about ...
uk: Напишіть статтю про...

en: Write promotional content about...
uk: Напишіть рекламний контент про...

en: Write your feedback
uk: Напишіть свій відгук

en: Write your main topic
uk: Напишіть основну тему

en: Write your question
uk: Напишіть запитання

note: translators: %s: PHP version
en: You are running <b>%s</b> PHP version.
uk: У вас запущено таку версію PHP – <b>%s</b>.

en: You're good to go, but you can share more details for better results
uk: Усе готово, але ви можете поділитися детальнішою інформацією, щоб отримати кращі результати
